Фасадна фарба з ефектом Лотуса

lotus-effect2Фасади повинні бути чистими! Важко перечити даному твердженню, але як зробити так щоб протягом тривалого часу фасад виглядав як новий? Традиційно фасадні фарби з часом стають дедалі бруднішими. Особливо в найбільш атмосферно навантажених сторонах (вітер, тінь, вологість). Саме в цих місцях по причині надлишкової вологості та нашарування бруду на поверхні стін, мікроорганізми знаходять для себе ідеальне поживне середовище.

"Вчитись в природи" – під таким гаслом професор Боннського университету Вільгельм Бартлотт відкрив «Лотос – ефект». Він звернув увагу на листя Лотоса, які залишаються чистими та сухими після дощу. Таке дивне явище спричинене шорохуватістю поверхні, що в свою чергу створює надзвичайний водо відштовхуючий ефект! Цей ефект лотоса вдалось перенести на фасадну фарбу, а згодом й на штукатурку! Результатом цього стала поява принципово нового та унікального продукту – Lotusan! Фарба та штукатурка Лотусан (Lotusan) – це приклад першого успішного застосування даного ефекту на практиці – вже другий десяток років щасливі власники захоплюються чистими, сухими фасадами. Понад 50 млн. квадратних метрів фасадів сяють чистотою завдяки лото-ефекту продуктів Lotusan! Фасадні покриття з лотос-ефектом видатне досягнення біоніки використане на практичну користь людини!

Самоочисна фарба Lotusan утворює мікрорельєфну поверхню завдяки якій контакт з водою та забруднювачами максимально знижено. Отже поверхня є практично незмочуваною. Краплі вологи котяться по поверхні забираючи частинки бруду.

1-1

Традиційні фасадні покриття

Поверхня змочується через низьке водо відштовхування. Наслідком чого є прилипання часток пилу.

1-2

Покриття з ефектом лотоса

Завдяки мікрошорохуватій поверхні, значно зменшується плоша контакту з водою та пилом.

1-3

Покриття з ефектом лотоса

Поверхня не змочується. Краплі дощу одразу котяться по поверхні забираючи рештки пилу та бруду.

1-4В густонаселених промислових містах кількість забруднювачів повітря достатньо велика. Кіптява з глушників авто та фабричних труб, промисловий та побутовий пил, пилок дерев та квітів та ін. Все це осідає на фасадах будівель створюючи ідеальне поживне середовище для мікроорганізмів та плісняви. В результаті – смуги бруду та патьоки, порушення кольору, руйнування та відшарування покриття. Уникнути цього можливо завдяки фасадним продуктам з лотос–ефектом.

Першим і єдиним виробником самоочисних фарб та штукатурок Лотусан (Lotusan) є німецький концерн Sto AG, котрий захистив своє право патентом. Компанія Sto є флагманом в сфері досліджень та застосування на практиці принципів живої природи у поєднанні з мікро- та нанотехнологіями.